Minerały – konieczne dla zdrowia

Minerały są tak samo istotne jak witaminy, jeżeli chodzi o ogólny stan zdrowia oraz dobre samopoczucie. Bowiem wszystkie czynności enzymatyczne w organizmie wymagają minerałów, bez nich organizm nie byłby w stanie używać witamin i pozostałych składników odżywczych. Wapń, magnez, chrom, żelazo, selen i cynk to właśnie kilka z wielu minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia.

Od lat rynek suplementów jest zdominowany przez witaminy, ale witaminy oraz aminokwasy są bezużyteczne bez minerałów, albowiem wszystkie działania enzymów obejmują minerały. Minerały dla zdrowych kości, narządów i tkanek są potrzebne do utrzymania delikatnej równowagi płynów komórkowych, do tworzenia kości i komórek krwi, do zapewnienia elektrochemicznej aktywności nerwów i do regulacji napięcia i aktywności mięśni (w tym mięśni narządów, takich jak serce, żołądek) , wątroba itp.)

Minerały działają jako katalizatory wielu reakcji biologicznych w organizmie, w tym reakcji mięśni, przekazywania informacji przez układ nerwowy, produkcji hormonów, trawienia i wykorzystania składników odżywczych w pożywieniu.

Minerały są przechowywane głównie w kościach i tkance mięśniowej, więc istnieje możliwość wystąpienia toksyczności. Ryzyko toksyczności wzrasta, kiedy jeden wyizolowany minerał jest spożywany bez żadnych wspomagających kofaktorów odżywczych. Takie sytuacje toksyczności mineralnej są dość rzadkie, bowiem poziomy toksyczności składają się wyłącznie wtedy, gdy znaczne przedawkowania utrzymują się przez dłuższy czas.

Zajrzyj:Laserowe usuwanie żylaków Wrocław

Działanie

– utrzymuje zdrowe kości, narządy i tkanki

– reguluje napięcie mięśniowe

– pomaga w tworzeniu kości i krwinek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *